Loading...
Image
Emsan Korusan

Servislerimiz

Kereste Üretimi

Firmamız 2003 yılı itibariyle 60.000 m2 alan üzerine 4.500 m2 kapalı alan olarak kereste imalatıyapmak için yatırım yapmıştır.Bu tesisimizde tomruktan başlanarak son kullanım haline getirilen keresteler tamamen kendi bünyemizde organize edilmektedir.Yılda 50.000 m3 tomruk işlenmektedir. Tesisimizde Ukrayna çamı,Sibirya çamı,yerli çam ve köknar işlenmektedir.Üretilen bu keresteler 100 m3 kapasiteli kurutma fırınımızda kurutularak 42 m uzunluğundaki emprenye tesismizde vakum-basınç yöntemi ile yeşil ve kahverengi olarak emprenye yapılmaktadır.Tesisimiz ; hammadde tedarik noktalarına yakın olması ve Türkiye geneline yayılmış olan tesis ve müşterilerimize sevkiyatların yapılabilmesi noktasında stratejik bir öneme sahip olan Bolu ilinde bulunmaktadır.

Tüm üretimlerimiz ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizin tamamı TSE Standartlarına uygundur. Ayrıca tüm tesislerimiz çevre mevzuatlarına uyumlu olarak faaliyet göstermekte olup bu durum gerekli makamlar tarafından belgelendirilmiştir.

* Tomruk biçme : 50.000 m3/Yıl
* Profil çekme : 25.000 m3/Yıl
* Yuvarlak standart torna çekme : 15.000 m3/Yıl
* Fırınlı Ahşap Kurutma : 20.000 m3/Yıl
* Emprenye işlemi : 300.000 m3/Yıl

Alman Dr. Wolman GmbH ve Kurt Obermeier GMBH firmalarının üretim lisanslarıyla CCB Emprenye maddesi imalatını yapmaktayız. Türkiye’de emprenye maddesi üretimini gerçekleştiren tek şirketler grubuyuz . Aynı firmaların Yetkili Satıcısı olarak daldırma emprenyesi maddeleri ve Vakum Basınç sistemiyle uygulanan kimyasalların satışını da gerçekleştirmekteyiz.

Emprenye maddesi imalatı : 1.800.000 Kg./Yıl
Daldırma Emprenye Maddesi imalatı: 500.000 Lt./Yıl

Şirketlerimiz, kuruldukları 1960’lı yıllarda yurdumuzda henüz kullanılmayan bir yöntem olan ahşap emprenyesini dönemin yetkililerinin de bu konuya ilgi göstermeleri ile Türkiye de ilk başlatan kurumlar olmuşlardır. Bu dönemde en fazla emprenyeli ahşaba ihtiyaç gösteren kurumlar telefon ve elektrik direkleri kullanımları çok yoğun olan TEDAŞ ve TELEKOM olmuştur.Bundan dolayı yurdumuzda ahşap emprenyesinin ilk kullanıldığı grup tel direkleri olmuştur. O dönemden zamanımıza kadar kalan ve halen problemsiz görev yapan emprenyeli direklerin varlığı şirketlerimiz için ayrı bir övünç kaynağıdır.Türkiye de şu an dikili olarak faal halde bulunan tel direklerinin yaklaşık % 60-70'i şirketlerimiz tarafından emprenye edilmiştir.

Zaman içerisinde gerek teknolojik gelişmeler gerekse bu kurumların ihtiyaçlarının yıllar içerisinde farklılık göstermesi sebebi ile tel direği emprenyemiz farklı ağırlıklarda olmakla birlikte halen esas faaliyet alanlarımızdan biri olarak devam etmekte ve T.C. de bu alanda kapasitesi en fazla olan şirketler grubu olarak varlığımızı sürdürmekteyiz.

Emprenyeli Ahşap Tel Direk 250.000 Adet

Firmamız Bolu'da laminasyon yapmaktadır Laminasyon tekniğinde lamine oluşturmanın teknolojisi, kısaca küçük kesitli birçok tahtanın tabaka halinde birbirleri ile yapıştırılması ve hammadde odunun daha tasarruflu olarak kullanımı, başkaca, yapı elemanlarının fiziksel ve mekanik özelliklerinin iyileştirilmesi olarak ifade edilebilir.

Başlıca Kullanım Alanları ;
a. Köprü inşası, hipodrom, gemi kısımları,
b. Ahşap evlerin iç taşıyıcı elemanlarında,
c. Ahşap evlerin merdiven, tavan, duvar ve yer döşemelerinde,
ç. Okul, cami, alışveriş merkezi gibi yapılar,
d. Spor salonları, kapalı yüzme havuzu, kapalı tribün yapıları,
e. Büyük depo ve hangar yapımı, fabrika binaları,
f. Sinema, tiyatro, konser, teşhir ve gösteri salonlarının iç mekanlarında,
g. Konut, otel, bahçe mobilyası, pergola yapımı,
ğ. Kapı, pencere, pervaz ve lambri üretiminde,
h. Vagon ve karavanların duvar, tavan ve yer döşemelerinde,
ı. Hava ve deniz ulaşım araçlarının iç mekanlarında kullanılır.

İletişime Geç

Neden KORUSAN?

1963 yılında kurulmuş olan şirketlerimiz halen TEDAŞ,Türk Telekominikasyon A.Ş. ve özel sektör kurumlarına emprenyeli ahşap telefon - elektrik direkleri, maden direği, kereste, travers, çit kazığı, sera kerestesi, su soğutma kulesi keresteleri, park-bahçe peyzajında kullanılan ahşap ürünler ve son senelerde yoğun olarak bina dış cephe giydirmelerinde kullanılan karkas üretiminde lider konumundadır.Halen toplam 300.000 m3/yıl kapasite ve 7,5 m - 42 m arası uzunlukta vakum-basınç kazanları ile Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde hizmet vermekteyiz..

444 77 81